Pik Lenina (7134 m) – lipiec – sierpień 2018

Pik Lenina (7134 m) – lipiec – sierpień 201819 Jul 01:00 - 01 Aug 23:59 - Bishkek
Szczyt Lenina

Route
More info

26 dni. Termin: ok. 19 lipca – 13 sierpnia 2018 (dokładny termin do ustalenia z grupą w zależności od cen i dostępności połączeń lotniczych). Prowadząca: Aleksandra Dzik

Zdobycie wszystkich pięciu szczytów „Śnieżnej Pantery”: Piku Pobiedy, Piku Somoni, Piku Korżeniewskiej, Chan Tengri i Piku Lenina to wyzwanie z najwyższej alpinistycznej półki. Aby marzenie o tym przekuć w plan trzeba je najpierw podzielić na etapy. Pierwszym z nich najlepiej aby był właśnie Pik Lenina.

Góra ma opinię najłatwiejszego siedmiotysięcznika. Jest względnie nietrudna technicznie, wyposażona w infrastrukturę bazową, stosunkowo łatwo i szybko można pod nią dotrzeć, a przy tym w porównaniu z innymi wyprawa na nią jest niedroga. W rezultacie każdego roku przyciąga wielu alpinistów. Jednak większości z nich nie udaje się zdobyć szczytu, nie brakuje także wypadków. To pokazuje, że określenie „łatwy siedmiotysięcznik” jest nie do końca trafne. Bo łatwych siedmiotysięczników po prostu nie ma.Dlatego właśnie tak ważne jest właściwe przygotowanie uczestników wyprawy, odpowiednia logistyka i planowanie, wybór najlepszej taktyki oraz prawidłowe kierowanie zespołem. O te kwestie dbają nasi prowadzący: od doradzenia, na jakie wyprawy warto pojechać wcześniej i jakie szkolenia odbyć aby na Piku Lenina mieć realne szanse, aż po prowadzenie ataku szczytowego. Na działalność górską powyżej bazy mamy dziewiętnaście dni plus dwa dni rezerwy. W bazie i obozie I korzystamy z pełnego pakietu usług, m.in. z pełnym wyżywieniem i komfortowymi noclegami. W górach wysokich bowiem w tak decydujących kwestiach nie ma miejsca na kompromisy.

Program wyjazdu:

Dzień 1 – przelot z Polski do Osz;

Dzień 2 – odpoczynek po podróży. Zwiedzanie miasta, którego historia liczy sobie 3000 lat. Zakupy i czas wolny na bazarze słynącym jako największy w Centralnej Azji. Nocleg w hotelu ****.

Dzień 3 – przejazd samochodem terenowym malowniczą drogą i bezdrożami do bazy pod Pikiem Lenina (3800 m n.p.m.). Nocleg w komfortowych namiotach bazowych.

Dzień 4 – 22 – działalność górska na Piku Lenina. Noclegi w namiotach.

Dzień 23 – przejazd samochodem terenowym do Osz. Wieczorem świętowanie zakończenia wyprawy na Wzgórzu Sulejmana. Nocleg w hotelu w Osz.

Dzień 24 – 25 czas wolny w Osz. Możliwość wycieczki fakultatywnej objazdowej bądź trekkingowej w Górach Ałajskich. Ewentualnie dni rezerwowe na dokończenie działalności na Piku Lenina. Wieczorem ostatniego dnia przejazd na lotnisko.

Dzień 26 – przelot do Polski

Szczegóły i zapisy: bluemu.com.pl/wyprawa/pik-lenina-7134-m-n-p-m/© 2018 Siguez